Заврши распитот на Темелко и Јанакиески, одлуката на судот неизвесна

Судските простории прв ги напушти Темелко, кој не даде изјава за медумите, а половина час подоцна,

(ВИДЕО) Долга ноќ во судските простории за екс-министерот Миле Јанакиески

Судскиот распит за Јанакиески следува откако специјалната јавна обвинителка денеска побара притвор за осум лица и

Миле Јанакиески на распит во Кривичниот суд

Екс-министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески влезе на распит во Кривичниот суд во Скопје

ВМРО-ДПМНЕ: Нашите луѓе ниту се во бегство, ниту побарале прием во амбасади

-Луѓето од ВМРО-ДПМНЕ за кои што пласирате дезинформации дека наводно се во бегство или наводно побарале

Амбасада на САД: Поддршка за Јанева, фактите да произлезат низ судски процес

-Сите обвинети имаат право на целосна заштита од законот и ги повикуваме сите граѓани да дозволат

Американската амбасада со поддршка за СЈО

Соединетите Американски Држави целосно го поддржуваат Кабинетот на Специјалната обвинителка и нејзината улога во истражувањето

Јанакиевски и Јанкуловска не се во бегство, ниту барале прием во амбасада

ВМРО-ДПМНЕ во петокот ги демантираше шпекулациите изнесени на некои медиуми, според кои поранешните министри Гордана

Темелко на распит во Кривичниот суд

Градоначалникот на албанската општина Пустец, Едмонд Темелко, кој има двојно државјанство, во петокот попладне е

ВМРО-ДПМНЕ: Нашите функционери немаат сторено никакво кривично дело

Функционерите на партијата кои индиректно беа осудени на прес-конференцијата на Специјалното јавно обвинителство, немаат сторено никакво

Средба Груевски-Тајани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во петокот во Скопје оствари средба со потпретседателот на Европскиот

Пратеници – една дискусија 400 евра

Пратениците за еден ден поминат во Собранието прават трошок од 12.000 денари. За секој закон трошат

ЛГБТИ:Партизацијата не направи луѓе од втор ред, на маргините од општеството

Целосната партизација и ексклузивноста во која е втурнато македонското општество и институции ја имаат избришано довербата

„Бомбите“ кои ги разобличија министрите – осомничени за изборни измами

Разговорите објавени во опозициските „бомби“ се дел од индициите според кои Специјалното јавно обвинителство започна акција

ВМРО-ДПМНЕ: Функционерите кои ги осуди СЈО немаат сторено кривично дело и тоа ќе го докажат

Функционерите на партијата кои индиректно беа осудени на прес конференцијата на СЈО немаат сторено никакво