Снежни врнежи со променлив интензитет

Највисока снежна покривка од 68 сантиметри во 19 часот е измерена во Лазарополе, соопшти вечерва Управата

Забрана за камиони на превоите Плетвар, Стража и Ѓавато и на крак Маврово – Дебар

Поради обилни врнежи од снег вечерва од 20.30 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки

Забрана за товарни возила на Плетвар, сообраќајот по влажни коловози

На патниот правец Кавадарци – Прилеп преку планинскиот превој Плетвар од 18:30 часот е воведена забрана

НАПАД НА ПАНИКА: Алергиите на обвинетиот мандатор кон СЈО

Таа алергичност кон СЈО како институција на правосудството во РМ која моментално

СП во ракомет: Словенија ремизира со Тунис

„Змајчеки“ имаа негатива од четири гола (24:28) на пет ипол минути пред

Рохани до Трамп: Нема пак да го преговараме нуклеарниот договор

Изјавата на иранскот претседател Рохани доаѓа по зборовите на новиот американски претседател

ЕЛЕМ распиша нов оглас за увоз на струја

АД ЕЛЕМ распиша нов оглас за набавка на електрична енергија. Новите количини струја од 21.600 мегават

Градоначалникот Тоневски тврди дека е наместен : Во шок сум, силувањето е полошо и од убиство!

Нема ниту трошка вистина во сите обвинувања кон мене, вели за „Фокус“ Тони Тоневски, градоначалникот на

Енес Ибрахим: Криминалците не смеат да бидат дел од новата Влада

Интегрално обраќањето на Енес Ибрахим од Партијата за движење на Турците (ТХП): „Во изминатиов период граѓаните

(ВИДЕО) Роби Телекабел: Во 2001-ва, луѓе на Љубчо Георгиевски ми побараа мито од 650.000 марки!

Ви пренесуваме дел од емисијата „Патот на успехот“ на 24 Вести, каде гостуваше сопственикот на Телекабел

Сообраќајот по влажни коловози, слаб снег на повеќе патни правци

Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива по влажни коловози, а остатоци од кашест снег има

Бугарија и Македонија планираат да ги здружат своите пазари за електрична енергија

Бугарската независна енергетска берза се надеваат дека до почетокот на февруари ќе попише преддоговор за соработка

Општина Центар: Реализирани над 220 проекти за три ипол години

Општина Центар во писмената реакција на денешната изјава на Јордан Ристевски од ВМРО-ДПМНЕ наведува дека за

Ахмети му заблагодарил на Река за охрабрувањата од Тирана

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, и албанскиот амбасадор во Македонија, Фатос Река,

УБК одбила да ги декласифицира тајните податоци во „Тврдина 2“

Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) одбила да ги декласифицира класифицираните информации што Специјалното јавно обвинителство ги

Обид за физички напад врз екс премиерот на Франција Мануел Валс

Додека излегуваше од општината и се ракуваше со присутните граѓани, млад човек

ЈП за државни патишта: Сите патишта постојано се чистат

Не е точно дека Република Македонија е блокирана од снегот, не е точно дека има отсечени

Една минута вести: Путин ја нападна администрацијата на Обама

Со нова обврска кон СЈО заврши и второто подготвително рочиште за случајот

ВИДЕО: Наместо државата, граѓаните „за“ сиромашните

НОВА ја објави сторијата за сиромашното семејство Трајковски од скопски Петровец, а

(ВИДЕО) Светот го вртат парите, а тие се во рацете на 8 моќници

Последниот извештај на „Оксфам“, покажа дека најбогатите осум лица на светот имаат

Класифицирана правда: Сите сопки за СЈО во Тврдина 2

Нова адвокатка без безбедносен сертификат и очекувања од УБК, чии што вработени

Нов расказ на Томислав Османли за првпат објавен на италијански јазик

Италијанскиот електронски портал “Bombagiù” деновиве го објави првиот дел од расказот „Малиот

Поради отпорот на УБК, „Тврдина 2“ продолжува на 13 март

Второто подготвително рочиште за „Тврдина 2“ заврши по жестока расправија за класифицираните документи, кои според одбраната

„Сваровски“ судијка за „Тврдина 2“: Како да продолжиме, адвокатката нема сертификат?

На денешното судење на ексначалникот на Петтата управа во МВР Горан Грујовски, во тимот на бранители

Средба на Ахмети и амбасадорот Река – во фокусот политичките случувања

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денес оствари средба со амбасадорот на Албанија

Формирано е граѓанско движење „Стоп Операција Сорос“

Иницијативен одбор најави формирање на организација „Стоп Операција Сорос“, која ќе укажува

Една минута вести: Новинари отстранети од судница

Една минута вести на македонски и албански јазик – попладневен пресек: –

СДСМ: Загадувањето е последица на неодговорната власт која веднаш мора да замине!

  Соопштение на СДСМ: Власта во заминување не смееше да дозволи да не преземе ништо против

Случајот Тврдина 2 заглави на подготвителни рочишта

Со нова обврска кон СЈО заврши и второто подготвително рочиште за случајот

(ВИДЕО) Бочварски: Власта им ги врза рацете на институциите со криминалните тендери

Претседателот на комисијата за транспорт и врски на СДСМ, Благој Бочварски, оцени дека тоа што се

“Граѓански“ активисти ќе го бркаат Сорос. Чилиманов меѓу водачите на здружението

Провладиниот Курир објави дека оформено било граѓанското движење „Стоп Операција Сорос“ кое ќе делува под маскимата „Не прашувај

Путин: Авторите на лажното досие за Трамп се полоши од проститутки

- Не го познавам лично, и немам причини ниту да го бранам