Утрински
Утрински весник
Давутоглу предложен за нов премиер на Турција
... / 08/21/2014
Сколс стравува за судбината на Манчестер Јунајтед
... / 08/21/2014
Сколс стравува за судбината на Манчестер Јунајтед
... / 08/21/2014
Филмско деби на ќерката на Џони Деп
... / 08/21/2014
Бијонсе бара совет за развод од Гвинет Палтроу
... / 08/21/2014
Дневник
Дневник
Гастарбајтер фатен со „калашников“
... / 08/20/2014
Обвинетите за „Шпион“ тврдат дека се жртви на Ефремов
... / 08/20/2014
Kуче ги откри бункерите за дрога во бандажите на албанското „бмв“
... / 08/20/2014
„Херитиџ“: Грција е единствената пречка за членство на Македонија во НАТОМакедонија е единствената земја целосно подготвена за членство во НАТО и алијансата на самитот во Велс следниот месец треба да покаже дека по демократските и воени реформи следува заслужена награда. Но единствената пречка за такво нешто е Грција која го блокира приемот на Македонија, стои во анализата на американската фондација „Херитиџ“ под која се потпишани  Лук Кофи и Даниел Кочис.... / 08/20/2014
Нишани нема да го потпише законот за територијална поделба?Иако не директно кажано, сепак според соопштението од неговиот кабинет, повеќе од јасно е дека претседателот на Албанија, Бујар Нишани нема да го потпише Законот за новата административно-територијална поделба.... / 08/20/2014
Макфакс
МИА
Агенција за информации
MIC
А1 Телевизија
Телма Телевизија
Канал 5 Телевизија
МакФакс
news
Украинскиот парламент би можел да биде распуштен во недела

Украинскиот претседател Петро Порошенко рече во четврток дека веќе во недела би можел да го распушти парламентот, а парламентарните избори би се одржале кон крајот на октомври.

... / 08/21/2014
Киднаперите на Фоли барале 100 милиони евра откуп

Грабнувачите на американскиот новинар Џејмс Фоли побарале откуп од 100 милиони евра, или 132 милиони американски долари за да го ослободат, соопшти неговиот работодавец, американското електронско издание GlobalPost.

... / 08/21/2014
МОН ја објави ранг листата на наставниците согласно резултатите од екстерното

Министерството за образование и наука и Државниот испитен центар информираат дека денес, 21.8.2014 година на интернет страниците mon.gov.mk и dic.edu.mk, објавена е ранг листата на наставниците од основните и средните училишта, изработена согласно извештајот со резултатите од спроведеното екстерно проверување на постигнувањата на успехот на учениците за учебната 2012/2013 година.

... / 08/21/2014
Во Европа помалку се умира од срце

Делови од европскиот континент ја достигнале „точката од којашто нема враќање“ во којашто кардиоваскуларните болести повеќе не се водечките причинители за прерана смрт, покажува истражувањето чии резултати се објавени во списанието European Heart Journal.

... / 08/21/2014
Во Србија на 100 илјади семејства им се заканува исклучување на струјата

Во Србија следните неколку седмици повеќе од 100 илјади домаќинства може да останат без електрична енергија, бидејќи компанијата којашто ги снабдува покрена постапка за присилна наплата на долговите коишто потрошената електрична енергија не ја платиле од ноември 2013 година.

... / 08/21/2014
Украинските граничари почнаа преглед на рускиот хуманитарен конвој

Украинските граничари во четвртокот започнале со преглед на првите пет камиони од рускиот хуманитарен конвој наменет за цивилното население во југоисточните региони на Украина каде што четврти месец се водат жестоки борби меѓу силите лојални на Киев и проруските бунтовници.

 

... / 08/21/2014
Bank of America се согласи спогодбено да исплати 16,7 милијарди долари отштета

Bank of America(BofA) се согласи да плати рекордни 16,7 милијарди долари во рамки на спогодбата со американските власти, со што е ставена точка на обвинувањето за  мамење на инвеститорите за квалитетот на вредносните хартии поврзани со финансиската криза.

... / 08/21/2014
Германските податоци го поттикнаа еврото

Еврото во четврокот закрепна во однос на доларот на меѓународните валутни пазари, поттикнато од неочекувано добрите германски податоци кои сепак не ги придушуја во целост очекувањата за нови моентарни поттикнувања во еврозоната.

... / 08/21/2014
Крадец му го украл лаптопот на белгискиот премиер

Крадец го обил автомобилот на белгискиот премиер Елио Ди Рупо во Брисел и му го украл лаптопот.

... / 08/21/2014
Германските податоци ги поткрепија европските пазари на акции

Европските пазар на акции пораснаа во четвртокот, поткрепени од неочекувани добрите германски резултати кои ги задушија стравувањата на инвеститорите за кондицијата на најголемата европска економија.

 

... / 08/21/2014
Утрински Весник
Форум
Лоби
Капитал
Македонско Сонце