Утрински
Утрински весник
Заев во Струмица - На 11 декември Македонија ќе слави слобода и сплотеност
... / 12/08/2016
Груевски - Во недела ќе победи Македонија и сите чесни граѓани што сакаат да живеат во неа
... / 12/08/2016
Ахмети - Албанскиот глас не треба да се расцепкува
... / 12/08/2016
Коалицијата „ВМРО за Македонија“ на средби со граѓани во скопските општини
... / 12/08/2016
Тачи - Изборите во недела се историски
... / 12/08/2016
Дневник
Дневник
Јалови обиди на СОРОС за оцрнување на Сергеј Самсоненко
... / 12/09/2016
За Заев, „Монструм“ пак е фингиран и на 4 дена пред избори
... / 12/07/2016
Груевски: Масовно референдумско гласање на 11 декември
... / 12/07/2016
Не им давал ни сон на очите ни дремка на веѓите поради незапознаениот народ
... / 12/07/2016
Гласајте за опцијата што ќе ве доведе најблиску до ЕУ
... / 12/07/2016
Макфакс
МИА
Агенција за информации
MIC
А1 Телевизија
Телма Телевизија
Канал 5 Телевизија
МакФакс
МАКФАКС
Американската вселенска легенда Џон Глен умре во 95-та
Американската вселенска легенда Џон Глен умре во 95-та
Џон Глен, кој стана еден од најголемите херои на XX век како првиот Американец кој леташе околу Земјата во нејзината орбита и подоцна највозрасниот астронаут на светот со долга кариера на американски сенатор, почина во четвртокот во 95-та година, објави гувернерот на американската сојузна држава Охајо. Џон Глен, инаку, беше последниот преживеан од седумте астронаути […]... / 12/08/2016
Земјотрес со магнитуда од 7,8 ги погоди Соломоновите острови, регионот под тревога за цунами
Земјотрес со магнитуда од 7,8 ги погоди Соломоновите острови, регионот под тревога за цунами
Земјотрес со магнитуда од 7,8 е регистриран во четвртокот крај брегот на Соломоновите острови, пренесе американската Геолошката служба (USGS). Ударот бил регистриран во 17,38 часот по локално време, на 68 километри југозападно од местото Киракира, на длабочина од 40 километри. Засега нема информации за жртви и разурнувања. Претходно беше објавено дека магнитудата на потресот била […]... / 12/08/2016
Лавров објави прекин на сириските операции во Алепо, нови преговори со САД во сабота
Лавров објави прекин на сириските операции во Алепо, нови преговори со САД во сабота
Сириската војска ги прекинала борбените операции во северниот град Алепо за да се овозможи извлекување на цивилите од квартовите во кои се наоѓаат остатоците од бунтовничките групи, изјави во четвртокот во Хамбург рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. „Можам да ви кажам дека денеска на истокот од Алепо се прекинати борбените операции на сириската […]... / 12/08/2016
Мик Џегер осми пат стана татко
Мик Џегер осми пат стана татко
Легендата на светската рок музика Мик Џегер повторно, по осми пат, стана татко во 73-та година, извести во четвртокот неговата агентка за односи со јавноста. На Мик Џегер ова е осмо дете, овојпат од врската од дваесет деветгодишната балерина Мелани Хамрик. Пејачот веќе има седум деца од претходните бракови и врски, пет внуци, а во […]... / 12/08/2016
Ангеловски и Блажевски го рушеа рекордот на Маленко
Ангеловски и Блажевски го рушеа рекордот на Маленко
Државниот рекорд на Александар Маленко на 50 метри слободно, кој опстојуваше две децении, два пати беше соборен во ист ден. Најпрвин Љупчо Ангеловски го собори рекордот, а потоа овој резултат го собори Марко Блажевски. На Светското првенство во пливање во 25-метарски базени државен Ангеловски (19) во квалификациите на трката на 50 метри слободно постави време […]... / 12/08/2016
Умре Адолф Бургер, последниот фалсификатор од нацистичката операција
Умре Адолф Бургер, последниот фалсификатор од нацистичката операција
Адолф Бургер, последниот од затворениците во концентрациониот логор кои германските нацисти ги принудувале да ги фалсификуваат британските пари, умрел на 6-ти декември во 99 година од животот, пренесоа во четвртокот медиумите. За своето запрепастувачко искуство Адолф Бургер напиша книга која послужи ако основа за филмот „Фалсификатори“. Австриско-германскиот филм на австрискиот режисер Штефан Рузовитцки, кој зборува […]... / 12/08/2016
Лавров го отфрла митот за руската закана во Европа
Лавров го отфрла митот за руската закана во Европа
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров на конференцијата на Организацијата за безбедност и соработка во Европа во четвртокот во германски Хамбург го отфрли „митот за руската закана“ и ги обвини западните сили за дестабилизација на Европа. Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров ги повика сите страни „да ја земат мапата на континентот и заедно […]... / 12/08/2016
Дончев: Груевски и Попоски се кукавици
Дончев: Груевски и Попоски се кукавици
Носителот на кандидатската листа за ИЕ 1 Ден Дончев на Коалицијата ВМРО за Македонија и Ненад Новсковски, поранешен министер за обрзование, со мобилниот тим во четврток беа пред Министерството за надворешни работи, Управата за јавни приходи и во населбата Припор. „Никола Груевски и Никола Попоски се кукавици – не само што бегаат од дебати, туку […]... / 12/08/2016
Шекеринска: Ова се избори на кои одлучуваме дали ќе преживуваме, или ќе му дадеме шанса животот
Шекеринска: Ова се избори на кои одлучуваме дали ќе преживуваме, или ќе му дадеме шанса животот
На сите им е јасно дека овие избори не се обични избори. На нив не се гласа за СДСМ или ВМРО-ДПМНЕ. Ова се избори дали во следните 4 години ќе преживуваме, или ќе дадеме шанса на животот во Македонија. Ова во четврток во Крушево го изјави Радмила Шекеринска, заменик претседателка и носителка на кандидатската листа […]... / 12/08/2016
Груевски од Вељуса најави нови 70.000 вработувања
Груевски од Вељуса најави нови 70.000 вработувања
Нови 70.000 вработувања, продолжување на субвенционирањето во земјоделството со вредност од 600 милиони евра во наредните четири години, како и проекти за младите предвидува Програмата „Реално“ на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ која денеска пред жителите на струмичкото село Вељуса ги презентираше лидерот на партијата и носител на листата на кандидати за пратеници во […]... / 12/08/2016
Утрински Весник
Форум
Лоби
Капитал
Македонско Сонце